تدوین و نگارش کمپین

کمپین تبلیغاتی مجموعه‌ای از فعالیت‌های تبلیغاتی چندجانبه است که قبل از هر چیز هدف کمپین مشخص شده، مخاطب تعیین شده و با برنامه‌ریزی دقیق، می کوشد پیام مناسب در دوره زمانی مناسب با بودجه مناسب برای مخاطب مناسب ارسال شده و مخاطبان را برای نزدیک تر کردن به اهداف آن کمپین، ترغیب نماید. همانطور که از تعریف این اصطلاح مشخص است، کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از پارامتر ها را در خود دارد که آن را از یک تبلیغ ساده یا تبلیغ مناسبتی جدا می کند. در حقیقت یک کارزار تبلیغاتی، رویکردی همه جانبه نگر دارد که به صورت خلاصه برخی از آنها را اشاره می کنم
یک تبلیغات برای تهیه یک کمپین تبلیغاتی حتما باید به اسناد بالادستی شرکت نظیر برنامه کسب و کار یا برنامه بازاریابی دسترسی داشته باشد و یا حداقل مشتری باید بخش هایی از آن را جزو اسرار شرکت نیست در اختیار شرکت تبلیغاتی قرار دهد تا آژانس بتواند بینش کاملی از خود شرکت، اهداف بلندمدت و استراتژیک، محصولات یا خدماتی، رقبا، محیط خرد و کلان صنعت داشته باشد.

خلاقیت و ایده پردازی

ایده پردازی ، اولین و مهمترین کار در تبلیغات!

یک تبلیغ با ایده‌پردازی خلاقانه، نظر شما را در هر جا به خود جلب می‌کند. این تبلیغ می‌تواند شامل تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات محیطی، تبلیغات مطبوعاتی یا تبلیغات دیجیتال باشند، به خصوص تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام. برند‌ها و شرکت‌های مختلف، بودجه‌ی زیادی را برای سفارش تبلیغات به شرکت‌های تبلیغاتی اختصاص می‌دهند. ممکن است برای شما این سوال بوجود بیاید که آیا این کار به‌صرفه است؟
محققان و افراد خبره در حوزه تبلیغات، به این سوال جواب مثبت می‌دهند. ایده‌‌پردازی اولین گام در تبلیغات است. تولید کارهای گرافیکی و محتوای متنی و بصری، فیلم‌برداری و اجرای تبلیغات، همه براساس ایده‌ی اولیه صورت می‌گیرند؛ حال هر چقدر این ایده خلاقانه‌تر باشد، میزان اثربخشی تبلیغ بیشتر است.

 

نگارش پیام های تبلیغاتی

شاید یکی از مهمترین بخش های یک کمپین تبلیغاتی که متاسفانه در کشور ما بسیار به آن پرداخته شده، همین بخش پیام، محتوا یا به قول متجددین content باشد. این که اساسا ما بر مبنای اهداف کمپین تبلیغاتی و برآورده شدن آنها قرار است چه پیامی به مخاطب بدهیم؟ و به بیان دیگر او قرار است از تبلیغ چه چیزی دستگیرش شود. یک نکته بسیار مهم در تهیه و ارسال پیام این است که پیام باید ساده باشد. ما در گروه تبلیغاتی بارنا همواره سعی می کنیم تا با ساخت پیام های خلاقانه بیننده رااا درگیر تبلیغ کنیم. این خیلی هم خوب است اما گاهی افراط در خلاقیت و نوگرایی باعث سردرگمی مخاطب و یا گم شدن اصل پیام می شود. بنابراین باز هم تاکید میکنم که پیام تبلیغ باید ساده باشد تا مخاطب تبلیغات بخوبی آن را متوجه شود و البته در ذهن بسپارد.

هدف گذاری در تبلیغات

هدف های ما طرح و نقشه کلی هستند که اندیشه ما را هدایت می کنند.

هداف تبلیغاتی مقاصدی هستند که سیستم مدیریت تبلیغات در جهت آنها حرکت می کند. ورودی ها ، فرایندها و خروجی های یک کمپین تبلیغاتی همگی درراستای رسیدن به اهداف عمل می کنند .
اهداف تبلیغاتی همگی در راستای رسیدن به اهداف عمل می کنند.اهداف تبلیغاتی مناسب منعکس کننده منظور یک سازمان هستند.به عبارت دیگر مستقیما”از ماموریت سازمان منتج می شوند
.